Boktips, Minimalism

Vinnare av boken Everything that remains

Kul att så många ville vara med i utlottningen av boken ”Everything that remains”. Framförallt har det varit väldigt roligt och intressant med så många kommentarer och perspektiv kring prylar och minimalism. Det känns som att det är fler och fler som börjar fundera kring de här frågorna, kanske toppen av konsumtionen är nådd?    Det finns ju en uppsjö med bra bloggar, filmer och böcker som tar upp ämnet och att det är så många människor som dras till dessa visar att det finns en vilja att stå emot konsumtionshets och uppnå lycka som kommer inifrån…härligt!

Efter en traditionell gammeldags lottning, drog ett av namnen ur en burk, så blev vinnaren av boken Elin Ormann.

Elin, jag hoppas att du gillar boken och lycka till på din och din sambos väg mot mindre prylar och mer frihet!  Boken kommer med posten inom kort.

Till er andra som inte vann boken så önskar jag också lycka till på er väg mot mindre prylar och mer frihet!  Om ert bibliotek inte har boken så testa att ge den som ett köpförslag. 🙂

 

En reaktion till “Vinnare av boken Everything that remains”

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s